Misijní koláč pro Afriku.

 

Chceme poděkovat všem ochotným dárcům, kteří letos přispěli Misijní bance ubožáků (MBU) na rozvojové aktivity nejchudších rodin v její misijní stanici Allamano Agape v jihozápadní Tanzánii. Nedávno jsme četli citaci, která připomínala, že:…nejhorší zbraní hromadného ničení je chudoba a lhostejnost… Ano, s tím se lze ztotožnit. Nicméně patří sem malé upřesnění. Nejdříve je to lhostejnost a nezájem o lidi a svět blízký i vzdálený kolem nás, a pak teprve přijde ta chudoba, která začne všechno komplikovat a násobit těžkosti.

Letošních vybraných 15.332,- Kč v kostele sv. Václava při akci „misijní koláč“ půjdou na nákup věcí pro lidi z vesnic při Kamsamba. Koupíme molitanové matrace, teplé pokrývky proti nočnímu chladu, oblečení na výměnu i k vyprání. Vdovy s mnoha dětmi, staří a nemocní bez příbuzných budou především našim cílem. Určitě vybereme ty nejbolavější sociální případy, které bude váš dar těšit a chránit od nepohody a nemocí z nachlazení i zmírní bolesti revmatických kloubů. Připomeňme si také to, co každý rok: Tím, kdo je také obdarován, jsme i my sami. Vše, co děláme pro chudé, děláme i pro sebe a své děti. Ve velkorysosti a schopnosti milosrdenství je jejich příští budoucnost.

Do Afriky odlétáme dne 3.6.2005. Věříme, že i letos nás budete na cestách do africké buše provázet svými modlitbami, abychom se opět na podzim setkali. Díky předem.

 

Vaši Pavel a Mirjam Baldínských (MBU)

agapembu@volny.cz